Ben Beyrut

Ben Beyrut. Yüzüklerini, bileziklerini, gerdanlıklarını suda yitiren su kraliçesi.. Ben Beyrut. Arkeoloji ve kazı kitapları beni de Sodom'u, Ammuriye'yi, Pompei'yi, Agadir'i, Hiroşima'yı andığı gibi anacak.

Responsive image
YAZAR
Nizar Kabbani
DOSYA BOYUTU
10,64 MB
YAYIN TARIHI
2000
DIL
Türkçe
ISBN
9789758274147

Bir Ben Beyrut kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Ben Beyrut kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Nizar Kabbani tarafından yazılmıştır.


Bağımsızlıktan bugüne kadar Lübnan'ın tarihine baktığımızda Ortadoğu siyaset oyununa Lübnan'ın bir kuruşla bile katılmadığını, hep oyuncuları izlediğini görürüz.Oyun kızıştı, kumar milyonlar, milyarlar düzeyine çıktı, salonun havası Havana purosu dumanıyla doldu; kazananlar fişlerini yığmaya, kaybedenler şanslarını yeniden denemeye başladı, gecenin sonunda Lübnan'a bir şey kalmadı. Kumarcılar ona sigaralarının izmaritlerini, kadehlerinin tortularını, sandviçlerinin artıklarını bıraktılar; geleneksel konukseverliğine ve refakatinin güzelliğine teşekkür ederek onun için şapka çıkardılar.Lübnan "konumsuzluk" vergisini böyle ödedi.Bu, savaşı dürbünle yahut devrimcilerin kavgalı toplantılarını televizyon ekranında izleyen herkesin ödemesi gereken ağır bir vergidir.Sen kim olduğuna karar veremediğin zaman, senin kim olduğuna başkası karar verecektir.Sen kendini yönetemediğin zaman, başkası seni yönetecektir.Sen gemini yürütemediğin zaman, korsanlar ve çapulcular onu yürütecektir.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 104Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Hece Yayınları 


Ben Beyrut, kapıda ödeme ve ücretsiz kargo fırsatı ile sadece kitapjoy.com'da. Ben Beyrut (3990000011664). Marka : Nizar Kabbani. Tedarikçi : Hece Yayınları.