Geceye Övgüler - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Arkadaşlar bu serideki tüm kitaplar şunlar: 1. gurur ve önyargı- jane austen (çev. hamdi koç) 2. geceye övgüler- novalis (çev. ahmet cemal). 54. rubailer - mevlânâ (çev. hasan âli yücel).

Responsive image
YAZAR
Novalis
DOSYA BOYUTU
1,69 MB
YAYIN TARIHI
2006
DIL
Türkçe
ISBN
9789754586916

Bir Geceye Övgüler - Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Geceye Övgüler - Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Novalis tarafından yazılmıştır.


Yirmi dokuz yıllık kısacık yaşantısına karşın yazdıklarıyla Romantizm akımını ateşleyen en önemli öncülerdendi. Endüstrileşmenin insanlık üzerinde ağır etkilerinin görüldüğü bir çağda, aşık olduğu (ve nişanlandığı) Sophie von Kühn'ün ölümünün ardından yazdığı Geceye Övgüler (1800) dünya edebiyatında toplumsal ve bireysel acıların keskin bir duyarlıkla dile getirilişinin en çarpıcı örneklerindendir. Bu kitapsa, altı bölümlük bu önemli yapıtı Almanca aslıyla ve iki versiyouyla sunarken, çevirmeni Ahmet Cemal'in yazar, yapıt ve akımı anlamamızı kolaylaştıran derinlikli önsözüyle açılıyor.Sayfa Sayısı: 103Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları 


İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI HASAN ÂLİ YÜCEL KLASİKLERİ Sıra No Kitap Adı Yazar 1 Gurur ve... Jane Austen. 2. Geceye Övgüler. Novalis.